Strona Główna Zakonu
* FAQ    * Szukaj
 * Zarejestruj    * Zaloguj 
Teraz jest 19-09-2014, 23:50

Autor Wiadomość
 Tytuł: Książki o Assassin's Creed
PostNapisane: 27-07-2011, 20:11 
Adept
Adept
Oliver Bowden pisze książki na podstawie gier serii Assassin's Creed.Po polsku pokazała się tylko książka "Assasin's Creed:Renesans".Fani czekali rok na spolszczenie tego.W UK pojawiły się jeszcze 3 książki: " Assassin's Creed: The Secret Crusade","Assassin's Creed: Revelations" i "Assassin's Creed: Brotherhood".Chamstwo! :x Czekam na ich spolszczenie niecierpliwie.Nie przeczytałem jeszcze renesansu w całości bo nie mam czasu ale na razie jest ciekawa.Kto przeczytał tą książkę dokładniej może się w tej sytuacji wypowiedzieć.Wszystkie książki można zobaczyć na "www.amazon.co.uk"(po ang.).Kto zna dobrze angielski i jest fanem assasina to jest dla niego obowiązkowy zakup.
DJ :a-.-:

Tytuł: Re: Książki o Assassin's Creed
PostNapisane: 27-07-2011, 20:25 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Brotherhood po polsku wyjdzie jesienią, więc już niedługo.
Gamer98 napisał(a):
W UK pojawiły się jeszcze 3 książki: " Assassin's Creed: The Secret Crusade","Assassin's Creed: Revelations" i "Assassin's Creed: Brotherhood"
Revelations jeszcze się nie ukazało. I chyba będzie się nazywać "Ezio Auditore: The Third Chapter", a nie "Revelations".

Co do samych książek: Renaissance był świetny, bardzo przyjemnie mi się czytało. W przypadku Brotherhooda było już trochę gorzej. Secret Crusade dopiero czytam, pierwsza połowa jest świetnie zrobiona (z małymi wyjątkami), ale szybko mnie znudziła, bo dość niedawno grałem w AC1 (a te wydarzenia obejmuje pierwsza część książki). Jak przebrnę przez całość, to podzielę się wrażeniami.
Jestem dużym fanem AC i są to pozycje z serii "must have", ale nie wiem, czy po przeczytaniu skuszę się na którąkolwiek z nich raz jeszcze.

PostNapisane: 27-07-2011, 20:52 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Platforma: PC
Gamer98 napisał(a):
Kto zna dobrze angielski i jest fanem assasina to jest dla niego obowiązkowy zakup.
E tam, obowiązkowy. Prawie wszystko było już w grze. A to, co Bowden dodał od siebie... może lepiej byłoby, jakby nie dodawał. The Secret Crusade momentami było tragiczne :P

PostNapisane: 27-07-2011, 22:22 
Wojownik
Wojownik
Mi tam się nie podoba renesans. Ezio jeździ sobie w te i we wte na siłe szukając powodów dla zabicia templariuszy. Nie było aż tak źle ale spodziewałem się czegoś ciekawszego

PostNapisane: 31-07-2011, 17:47 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
Mi się Renesans podobał, choć Bowden nagiął historię AC. Nie spodobało mi się np. to że Maria i Claudia mieszkały w jakimś klasztorze, i to że "zamek Mario wygląda bardziej jak willa". W grze to była naprawdę willa a nie jakiś zamek.

PostNapisane: 04-08-2011, 18:43 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Renesans wprawdzie niejest zły ale Bowden mógł dodać jakieś dodatkowe wątki które nie występują w grze, bo jeśli ktoś przeszedł Assassin's Creed II to w książce nie znajdzie wiele nowego ...

PostNapisane: 30-12-2011, 13:22 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Wie ktoś gdzie można dostać Renesans? Obszedłem największe księgarnie w mieście, szukam w księgarniach internetowych i nie ma! Nakład się wyczerpał? Bractwo jest wszędzie i sądzę, że wydawca mocno wtopił wydając kolejną część, a zapominając o poprzedniej.

PostNapisane: 30-12-2011, 13:36 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika
W Empiku, widzę, żeś z Poznania, więc radziłbym iść do Plazy, choć w Browarze też widziałem (ba nawet w King Krossie).

PostNapisane: 30-12-2011, 14:34 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Cytuj:
W Empiku, widzę, żeś z Poznania, więc radziłbym iść do Plazy, choć w Browarze też widziałem (ba nawet w King Krossie).
Pewnie widziałeś, ale to było dawno :P Żaden Empik już nie dysponuje tym tytułem (a zwłaszcza te co wymieniłeś), nawet na stronce internetowej piszą, że brak towaru. Problem jest zdaje się ogólnopolski.

PostNapisane: 30-12-2011, 16:11 
Zasłużony
Zasłużony
Awatar użytkownika
Cytuj:
Pewnie widziałeś, ale to było dawno Żaden Empik już nie dysponuje tym tytułem (a zwłaszcza te co wymieniłeś), nawet na stronce internetowej piszą, że brak towaru. Problem jest zdaje się ogólnopolski.
W Empikach jest takim myk, że jak czegoś nie mają na składzie, to możesz to sobie u nich zamówić. Przynajmniej w moim Empiku jest osobne stoisko (coś w rodzaju informacji) przeznaczone do tego. Sam jeszcze z tego nie korzystałem, więc nie wiem jak tam z cenami, czy drożej, czy nie, ale jak Ci tak bardzo zależy, to obczaj to.

PostNapisane: 30-12-2011, 16:50 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika
Nie wiem, czy 22 grudnia to dawno... Wtedy kupowałem prezenty dla sióstr i leżała książka np w Plazie obok działu fantastyki.

PostNapisane: 31-12-2011, 14:19 
Wojownik
Wojownik
Większość książek AC jest kijowa jakby patrzeć obiektywnie. Opisy walki i miast mi nie wystarczają. Książki potrzebują dobrej wciągającej fabuły. W Renesansie był ciekawy początek. Pozniej dobry i szlachetny Ezio jeździł od miasta do miasta i zabijał, zabijał, zabijał każdego kto był "zuy". Potem odzyskał Jabłko i był happy End. W grze jeszcze taka fabuła jakoś przeszła bo to gra. Ale książka musi być ciekawa. Renesans to dno.
To samo sie tyczy Bractwa. Ezio ma takie wymuszone na sile powody żeby kogoś zabić. No i zabija po to żeby zabić. Borgiow. Koniec. Zabił kogo miał zabić.
Secret Crusade... Eh... AC1 to była naprawdę dobra gra, fabuła w sensie akcja gry była średnia ale nadrabiala klimatem. W książce to wyszło trochę fatalnie. Masa rozdziałów o śledztwie i zabójstwie.
Kolejna cześć książki była na podstawie gry na PSP. Ta cześć rownież jakaś taka nijaka... Chociaż pare ciekawych wątków było, np. Altair nieświadomie zabił sprzymierzeńca. Ale to tez za mało. Dalej już nie czytałem, to nie wiem.

Jedyna dobra książka AC pewnie będzie revelations. Akcja jest filmowa i konwencjonalna. Bohater ma jakiś cel (biblioteka) i próbuje go osiągnąć, po drodze spotyka ludzi i napięcie rośnie. Sekwencja 8 jest świetnym materiałem na punkt kulminacyjny. Ponadto są w grze zwroty akcji (czasami) oraz to co lubilismy w AC1- nie wiadomo kto jest dobry, a kto zły a Templariusze to nie tylko źli niszczyciele gospodarek miast którzy w wolnym czasie biją biednych. Maja jakieś tam argumenty i to nawet trafne. Osobiście krzyżowec Manuel i ostatni cel Ezio przekonali mnie do idei templariuszy.
I właśnie na tej podstawie zakładam ze Revelations jest dobra książka. Moze ostatnią którą zamówię.

PostNapisane: 01-01-2012, 20:44 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Wiadomo może kiedy The Secret Crusade miałoby się ukazać w Polsce w polskiej wersji ?

PostNapisane: 01-01-2012, 22:03 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Najwcześniej tuż przed wakacjami (tradycyjnie rok po wydaniu wersji angielskiej).

PostNapisane: 03-01-2012, 23:48 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Na fejsie przeczytałem, że nakład Renesansu jest na wyczerpaniu, ale trwa dodruk.

PostNapisane: 01-04-2012, 15:25 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Premiera książki Assassin's Creed The Secret Crusade jest wyznaczona na 15 maja 2012.
Nie wiem ile w tym prawdy.
Ja posiadam: Assassin's Creed: Renesans.
Assassin's Creed: Bractwo już zamówione więc lada dzień będę miała :D
Jeśli chodzi o 3 cześć to mam nadzieję, że informacja ta jest prawdziwa :D

Ostatnio edytowano 16-06-2012, 09:46 przez Severus_Snape, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 01-04-2012, 15:31 
Zasłużony
Zasłużony
Awatar użytkownika
Cytuj:
Premiera książki Assassin's Creed The Secret Crusade jest wyznaczona na 15 maja 2012.
Premiera jest wyznaczona na 09.05.2012

PostNapisane: 01-04-2012, 15:51 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
O jeszcze lepiej :D
Dzięki za info :D

Ostatnio edytowano 16-06-2012, 09:46 przez Severus_Snape, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 01-04-2012, 16:11 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Ja zamierzam kupić "Sekretną Krucjatę", choć muszę przyznać, że po przeczytaniu jej recenzji, jakoś nie nastawiam się do niej zbyt optymistycznie. Ponad miesiąc temu skończyłam "Renesens" i muszę przyznać, że całkiem miło się czytało, lecz znam autorów, którzy mogliby AC opisać dużo lepiej. Nie chcę tu absolutnie ujmować obecnemu autorowi, ale takie jest moje zdanie. Nie czytałam jeszcze "Bractwa" opisującego wydarzenia z AC Brotherhood, ale planuję się za nie zabrać.
Ogółem - polecam przeczytać fanom serii i wszystkim innym lubiącym tego tupu powieści. Szybko oraz łatwo się czyta. Książki trochę różnią się od gier, ale mimo to dość dobrze je opisują.
Ciekawi mnie jeszcze jedno, a mianowicie fakt, czy AC III także zostanie opisane...

PostNapisane: 13-04-2012, 20:49 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
Ja przeczytałem w takiej kolejności:
1.Assassin's creed Brotherhood
2.Assassin's creed Reneissance
3.Assassin's creed The Secret Crusade dopiero kupie. :)

PostNapisane: 14-04-2012, 12:33 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Przeczytałam "Bractwo" i "Renesans" - czyta się bardzo przyjemnie, nawet nie wiedziałam, kiedy pochłonęłam kilkadziesiąt stron. Lektura łatwa, ale... Myślę, że ze świata Assassin's Creed można wydobyć o wiele więcej niż tylko opisać wydarzenia z gry. Nie zawsze to, co w grze wygląda dobrze, można przenieść bez szkód na karty powieści. Wydaje mi się, iż książki mogły być ciekawsze i bardziej ambitne. Jednak to, co powstało, jest wystarczająco dobre, aby miło spędzić przy historii O. Bowdena czas. Z niecierpliwością czekam na "Sekretną Krucjatę" - czytałam recenzje, trochę mnie ich wydźwięk zaniepokoił, ale nie zrezygnowałam z kupna. Przeczytam sama i zobaczę, czy zgodzę się z opiniami, czy nie. A poza tym będzie to opowieść o Altairze, a to mój ulubiony asasyn. :D

PostNapisane: 14-04-2012, 13:57 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Rosa_Unico napisał(a):
będzie to opowieść o Altairze, a to mój ulubiony asasyn
Mój także Mości Dobrodziejko, zatem również zamierzam kupić i przeczytać z umiłowaniem. Zgadzam się także z Tobą co do tego, że z AC można wydobyć dużo więcej i napisać wszystko bardziej ambitnie. Da się czytać owszem, ale są to tego typu "lekkie" lekturki, którymi za bardzo się nie zachwycisz.

PostNapisane: 16-06-2012, 09:46 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Witam, szukałam informacji ale nie znalazłam nic pożytecznego.
Wie ktos z was tu zgromadzonych dobrodziejów, kiedy ukaże się książka:
Assassin's Creed: Objawienie ? Chodzi mi oczywiście o wydanie w języku polskim :)

PostNapisane: 16-06-2012, 10:17 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Jak dotąd jedyną informacją, jaką dysponujemy, jest "jesień 2012". Dokładna data jeszcze nie jest ustalona.

PostNapisane: 03-07-2012, 08:30 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
A więc wszystkie już wyszły, wszystkie przeczytałam.
Mimo tego co mówicie o Tajemnej Krucjacie (okej, zacznijmy od tego kto ją tak nazwał? wiem że tytuł jest adekwatny do tego co się tam dzieje, ale ludzie! równie dobrze mogliby to nazwać 'potajemne zabijanie bardzo złych ludzi'. Moim zdaniem tytuł jest dość słaby.) nie jest taka zła, przynajmniej z mojego punktu widzenia. Pomijam fakt, że śmieszyło mnie jak Altair pisał sobie w pamiętniczku rozmyślania o Marii i jak przychodził do Malika, który cisnął mu z każdej strony, bo to przynajmniej motywowało mnie do dalszego czytania. Książka sama w sobie może nie była taka zła, ale czasem po prostu na siłę czytałam jakieś super nudne kawałki żeby przez nie tylko przebrnąć.

dnomsed napisał(a):
Jedyna dobra książka AC pewnie będzie revelations. Akcja jest filmowa i konwencjonalna. Bohater ma jakiś cel (biblioteka) i próbuje go osiągnąć, po drodze spotyka ludzi i napięcie rośnie. Sekwencja 8 jest świetnym materiałem na punkt kulminacyjny. Ponadto są w grze zwroty akcji (czasami) oraz to co lubilismy w AC1- nie wiadomo kto jest dobry, a kto zły a Templariusze to nie tylko źli niszczyciele gospodarek miast którzy w wolnym czasie biją biednych. Maja jakieś tam argumenty i to nawet trafne. Osobiście krzyżowiec Manuel i ostatni cel Ezio przekonali mnie do idei templariuszy.
I właśnie na tej podstawie zakładam ze Revelations jest dobra książka. Moze ostatnią którą zamówię.
Podzielam zdanie kolegi, Revelations powinna być z nich wszystkich (mam nadzieję) najlepiej napisana. Oby pokusili się na rozwinięcie trochę wątku z Yusufem, bo było go mało w grze, a przydałoby się go trochę opisać.